Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
Каталог
Укр
0
Мій кошик

Біметалеві радіатори

Біметалічні радіатори опалення - конструкція, особливості, застосування

Біметалічний радіатор - це теплопередаючий пристрій, що виконує перенесення тепла від теплоносія в повітря. Принципово біметалічний радіатор являє собою гібрид двох типів батарей - алюмінієвих і сталевих трубчастих. Від перших він взяв високоефективне в плані термопередачи оребрення, а від інших - міцність конструкції і можливість працювати з високим тиском. Правда це не завжди вірно, оскільки існує два типи біметалевих батарей:

  1. Власне сам істинно і повноцінний біметалічний радіатор. Конструкційно виглядає так - товста сталева труба формує тепловий контур з теплоносієм. Навколо теплового контуру побудований корпус з алюмінію з розвиненим оребренням. Більша загальна площа площин ребер - більш висока тепловіддача у радіатора. Оскільки алюміній не контактує з теплоносієм - водою, зникає шанс появи неприємного явища в батареях подібного типу - електрохімічної корозії.
  2. Напів або псевдо біметалічний радіатор. Його головна відмінність - сталь не використовується повсюдно в структурі батареї, а тільки в деяких місцях для посилення конструкції. Теплоносій має контакт з алюмінієм, а значить з корозією треба боротися. За міцністю такі радіатори ближче до сталевих, але тепло віддають за рахунок алюмінію краще. А ще вони дешевше десь на 20% від повністю біметалевих.

Далі розглядаємо тільки повноцінні батареї з біметалу.

Сердцевина біметалічного радіатора має чудові характеристики по міцності, і здатна працювати з високим тиском - до 40 атм., А сама конструкція не боїться гідроудару. Це робить такі батареї просто ідеальними для застосування в багатоквартирних будинках з централізованою системою опалення. Відмінна заміна чавунним моделям, яких біметал залишає позаду по термічній інерційності.

Варто відзначити ще одну особливість біметалевих радіаторів - модульність. Існує класична т.зв. монолітна конструкція, в основі мають цілісний опалювальний контур. Дуже міцна, але рідкісна схема, здатна витримувати до 100 атм. Але більш поширені модульні радіаторні блоки, з яких можна зібрати батарею з необхідними характеристиками за потребою.

Плюси і мінуси біметалевих радіаторів

Актуально для повноцінних біметалевих моделей.

Переваги:

  • Здатність витримувати найвищий тиск і несприйнятливість до гідроударів.
  • Низька термо інерційність. Гріється просто миттєво.
  • Відмінна віддача тепла, краще тільки у чистого алюмінію та міді.
  • Модульність - можливість створювати свою батарею з секцій.
  • Невелика вага і простий монтаж.
  • Стильний універсальний дизайн.

Недоліків небагато:

  • Радіатори не люблять антифриз. Не лийте.
  • Вартість. Так, біметал дорогою, але для опалення сучасних квартир він кращий.

Можна їх використовувати для приватного будинку? Цілком, але навіщо? Алюміній або сталь дешевше. А ось для квартири купити біметалічні радіатори - правильний вибір.

Немає товарів

Вгору