Кількість
|
Вартість
|
||
|
Розетка - види і особливості
Розетка - це стаціонарний роз'єм для підключення того чи іншого пристрою.
Є розетки:
- Електричні.
- Комп'ютерні - з роз'ємом RJ-45.
- Телефонні - з гніздом RJ-11, RJ-12.
В сучасному будинку наймасовіший тип розеток - електричні.
Електрична розетка - елемент електрообладнання, завданням якого є передача електроенергії безпосередньо самому пристрою.
Стандартів електричних розеток і вилок в світі 11, на території України застосовується т.зв. тип Європейський на два симетрично розташованих круглих штирька в двох варіантах:
- EU Type C - звичайна.
- EU Type F - в двома контактами заземлення.
Великою перевагою євророзеток є їх повна симетричність - штирі круглі, і немає різниці, як вставляти вилку, що дуже зручно, особливо при використанні в умовах недостатньої освітленості. Електророзетка може бути як одинарної, так і містити кілька гнізд.
За типом розміщення розетки бувають внутрішні і зовнішні.
- Внутрішні розетки призначені для використання з внутрішньою проводкою. Робоча конструкція - механізм встановлюється в монтажну коробку, яка в свою чергу знаходиться в циліндричному поглибленні стіни, зовні - лицьова панель і (не завжди) рамка.
- Зовнішня розетка. Використовується в тому випадку, якщо проводка знаходиться зовні. Вся робоча частина знаходяться в окремому корпусі. Застосовується набагато рідше - наприклад в будинку зі зрубу дерева, але все ж такі є.
Умовно розетки можна поділити на дві категорії з точку зору використання:
- Кімнатні, тобто самі звичайні, які застосовуються всередині приміщень, без особливих вимог до захисту від фізичного впливу або вологозахистом. Окремо варто виділити розетки з захистом від дітей.
- Розетки з рівнем захисту та вологостійкості. Маркуються буквами IP і цифрами, що позначають цей рівень захисту.
Оскільки розетка - пристрій зовнішній, то велику роль грають його естетичні властивості, сумісність з дизайном інтер'єру і особисті смаки власника.