Кількість
|
Вартість
|
||
|
Радіатори опалення, їх види та особливості
Радіатор опалення, або просто батарея - термодинамічний пристрій, головним завданням якого є розсіювання тепла, отриманого від теплоносія, в повітрі таким чином підвищуючи температуру в просторі, будучи повітряним теплообмінником. Конструкційно все радіатори опалення мають вхід для нагрітого теплоносія, внутрішній трубопровід, до якого підведені ребра-пластини, що збільшують корисну площу поверхні для більш ефективного розсіювання тепла, і вихід вже охолодженої рідини.
В деяких типах батарей ребра відсутні, і роль розсіючого елементу виконують стінки видозміненого і збільшеного трубопроводу. - так реалізована схема трубчастих радіаторів. Також є радіатори опалення, що мають вертикальне поребрення. В цих ребрах нагріте повітря піднімається вгору, а йому на заміну знизу надходить холодне і так само нагріваючись рухається вгору, забезпечуючи нескінченну конвекцію, що помітно збільшує швидкість прогрівання.
Радіатори виготовляються з декількох матеріалів, які визначають допустимі параметри батарей і область їх застосування.
Найбільш часто вживані матеріали:
- Сталь.
- Біметал.
- Чавун.
- Алюміній.
При цьому ми не будемо розглядати такі досить екзотичні варіанти як мідні батареї - простіше зустріти динозавра.
Чавунні радіатори
Один і найдавніших матеріалів, що застосовувався для виробництва батарей, але останнім часом стрімко втрачає позиції. Причини цього - чавунна батарея дуже інерційна, і швидко нагріти приміщення у неї не вийде, що не дуже вітається в сучасних "швидких" системах опалення, А ще вона важка і працювати з ними важкувато. Та й бюджетними чавунні радіатори важко назвати. З плюсів варто виділити довговічність (термін служби до 50 років), корозієстійкість, стійкість до гідроударів, хороші характеристики. Область застосування - багатоквартирні будинки і приватне житлове будівництво. Хоча для другого є варіанти ефективніше.
Сталеві радіатори
Опалювальні прилади зі сталі мають ряд особливостей:
- Мала інерційність - а значить швидко нагріваються і остигають.
- Непоганий термін служби - 20-30 років.
- Проста конструкція, низька вага, легкий догляд.
- Схильні до руйнування в районах зварних швів при гідроударі.
- Низька корозостійкість при відсутності теплоносія всередині батареї - на повітрі починає ржавіти.
Два останні пункти роблять сталеві радіатор непридатними для експлуатації в квартирах з системами централізованого опалення. Але для приватного будинку з більш низьким тиском в опалювальній системі, сталеві батареї - просто знахідка.
Сталь - матеріал технологічний, і дозволяє створювати два типи батарей:
- Трубчасті.
- Панельні.
Трубчастий радіатор опалення - це класична конструкція з труб, по яких і рухається вода. Має більш міцну конструкцію, і їх можна іноді зустріти в квартирах. Але вони і дорожче.
Панельний радіатор з ребрами - дуже швидко прогрівається і найдешевший тип опалювальних приладів. А вже скільки є їх видів. в різних розмірах і дизайнах!
Алюмінієві радіатори
Варіант тільки для приватного будинку. Бояться високого тиску і гідроударів. Обов'язкове заземлення, металопластикові або полімерні труби і хороший теплоносій, бо електрохімічна корозія не спить. Алюмінієві батареї - чемпіони за швидкістю прогріву, а ще легкі в монтажі і їх можна використовувати в самотекучих системах без примусової циркуляції. Красиві і не найдорожчі.
Біметалеві батареї
Найсучасніший тип, такий собі гібрид алюмінієвого та сталевого радіатора. Товстий сердечник по якому рухається теплоносій - зі сталі, а зовнішні ребра-теплообмінники - з алюмінію. Ось тут можна сказати майже все ідеально - швидко і ефективно гріють, не піддаються корозії, не бояться гідроударів, та й вартість цілком розумна, хоч і вище ніж у сталевих. Але головне - вони витримують високий тиск, що робить біметалічні радіатори ідеальними для централізованого опалення в квартирах.