Кількість
|
Вартість
|
||
|
Вимикачі - типи і особливості
Вимикач для освітлення - електромонтажне пристосування, призначене для включення і виключення освітлювальних приладів - люстр, світильників і інших подібних пристроїв.
За типом розміщення все вимикачі діляться на дві групи:
- Внутрішні. Найпоширеніший тип вимикача, механізм якого розміщуються в корпусі, в свою чергу знаходиться в монтажній коробці, що монтується в спеціальну нішу стіни або отвору іншоъ несучої конструкції (гіпсокартону і т.д.). Такий тип вимикачів використовується при застосуванні прихованої проводки, що проходить в стіні.
- Зовнішні або зовнішні. Весь механізм перебуває в окремій коробці, яка вже в свою чергу кріпитися безпосередньо до стіни. Даний тип вимикачів застосовується при зовні розташованої електропроводці, в тих випадках, коли внутрішнє розміщення неможливо технічно чи з питань безпеки. Це гаражі, будівлі зі зрубу, лазні та інші подібні приміщення.
Вимикачі можуть мати механізм двох типів:
- Фіксований або клавішний. Такий вимикач замикає або розмикає контакти за допомогою фіксованого механізму, вмикаючи/вимикаючи освітлювальний прилад, не впливаючи на інтенсивність його роботи. Може бути на одну, дві, і рідше - три клавіші. Кількість клавіш визначає число освітлювальних контурів, що підключаються.
- Регульований, оснащений діммером. Діммер - це пристрій, що дозволяє крім включення світла, ще й змінювати інтенсивність електричного струму, тим самим змінюючи ступінь яскравості люстри або іншого світильника. Найчастіше це поворотна ручка.
Крім вищеописаних механізмів зустрічаються і більш екзотичні, наприклад поворотні, виконані під старовину, що застосовуються при організації особливих стилістично витриманих варіантах інтер'єрів.
Оскільки вимикач - пристрій зовнішній, і є досить помітним елементом інтер'єру, його вибір процес досить індивідуальний, і залежить як від особистих уподобань, так від дизайну самого приміщення.