Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
Каталог
Укр
0
Мій кошик

Насосне обладнання

Сучасні системи подачі і відведення води немислимі без насосного обладнання. Під різні потреби є свій насос і супутні компоненти.

Насоси та обладнання - для чого і які бувають?

Насосне обладнання - категорія спеціалізованого гідродинамічного устаткування та комплектуючих, що застосовуються в водопровідних і каналізаційних системах. Головне завдання насосного обладнання - переміщення рідин з одного місця, де тиск нижче, в інше, де тиск вищий. Застосовуються насоси якщо немає можливості використовувати природний стік, або необхідно створити високий тиск.

Ми не чіпаємо промислові, пожежні та інших спеціалізовані насоси, нас цікавлять саме побутові пристрої для цивільного застосування в приватних малоповерхових і багатоквартирних будинках, а також на невеликих комерційних об'єктах.

Всі насоси можна розділити на три групи по області їх застосування:

  1. Пристрої для подачі води - гарячої та холодної.
  2. Компоненти опалювальної системи.
  3. Дренажні, фекальні, каналізаційні та інші насоси для систем водовідведення.

Незважаючи на схожість назв, різні типи насосів відрізняються по конструкції прокачного механізму, застосованими матеріалами, і мають різні ключові технічні характеристики, на які необхідно звернути увагу. Основними параметрами будь-яких насосів є напір (тиск, який створює насос) і подача (кількість рідини, що переміщується за певний проміжок часу).

Насоси водопостачання

Дана категорія насосного обладнання призначена для подачі води в систему водопостачання будинку із зовнішнього джерела, створення необхідного тиску і його підтримки під час експлуатації.

Всі насоси водопостачання діляться на:

  1. Зовнішні.
  2. Внутрішні.

Зовнішні насоси використовуються для забору води зі свердловини, колодязя або іншого джерела води. За типом розміщення, і відповідно конструкції бувають:

  • Занурювальні насоси для свердловин. Весь робочий механізм встановлюються в свердловині, колодязі або іншій ємності нижче рівня води. Забезпечує підвід води з великої глибини, непомітний і дуже тихий в роботі. Керуючий механізм (автоматика, гідроакумулятор і т.д.) знаходиться окремо нагорі.
  • Поверхневі насоси. Встановлюються нагорі, в свердловину або колодязь занурюється лише шланг. Механізм управління може розташовуватися окремо, або відразу на насосі, у вигляді комплексної насосної станції. Досить гучний пристрій, що вимагає окремого звукоізольованого приміщення. Характеризується зручністю обслуговування і ремонту.

Внутрішні насоси застосовуються всередині будівлі для створення необхідного тиску всередині водопровідної системи. Зазвичай для розрахункової експлуатації досить того тиску водяного потоку, яке вже є в системі водопідводу, або яке створює зовнішній насос. Якщо ж тиску не вистачає - засмічення труб, велика кількість витратних точок і користувачів - використовується спеціальний тип насосів для підвищення тиску води.

Насоси для опалювальної системи

Їх ще називають циркуляційними насосами. Забезпечують безперервний рух теплоносія (найчастіше води) всередині контурів системи опалення будівлі між нагрівальним пристроєм (котлом, ЕНН, бойлером) та опалювальними приладами - батареями, радіаторами, "теплими підлогами". Важлива вимога до таких насосів - можливість тривалої роботи з гарячим середовищем.

Насоси систем водовідведення

Широкий спектр пристроїв, основним завданням є не подача рідини, а навпаки - примусовий відвід її в тому випадку, коли немає можливості забезпечити її природний злив, перелити її на більш високий рівень, або створити необхідний рівень тиску в напірної каналізації.

Бувають:

  • Дренажні насоси.
  • Фекальні насоси.

Окремо варто згадати каналізаційні установки і каналізаційні станції, які представляють собою комплексні пристрої, що об'єднують фекальний насос і допоміжні механізми в єдиному корпусі. Важлива властивість насосного обладнання для водовідведення - можливість працювати з в'язкими рідинами і великою кількістю суспензії.

Вгору