Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
Каталог
Укр
0
Мій кошик

Запорна арматура

Запірна або перекривна арматура що це і для чого існує?

Даний тип трубопровідних пристроїв призначений для перекриття і регулювання потоку речовини (в нашому випадку рідини) в трубопроводі, на якому запірна арматура і встановлена. Вся запірна ділитися за своїм функціоналом, і буває:

  • Запірна або перекривна арматура. Виконує виключно запірні функції, тобто повністю перекриває потік рідини. Приклад - кульовий кран.
  • Регулююча арматура. Дозволяє регулювати потік, змінювати його інтенсивність, аж до повного перекриття, але не має можливості надійно перекривати рух рідини як запірна арматура зважаючи на особливості своєї конструкції і характер застосовуваних матеріалів. Приклад - вентиль.
  • Запірно-регулююча арматура. Крім можливості проводити регулювання сили натиску потоку, має і функцію повного надійного перекриття. Приклад - засувка. Свого роду симбіоз двох попередніх варіантів.
  • Запобіжна арматура. Дані пристрої застосовуються для уникнення виникнення аварійних ситуацій при перевищенні робочих параметрів в системі. Наприклад, запобіжний клапан використовують для контролю за тиском в системі, і при його перевищенні - його автоматичним відкриттям і скиданням надлишку, аж до відновлення нормальних параметрів в трубопроводі.
  • Захисна арматура. Перешкоджає зміни стабільної роботи трубопроводу, що може привести до поломки або виведення з ладу всієї системи. Приклад - зворотний клапан - забезпечує переміщення середовища тільки в заданому напрямку, перешкоджаючи виникненню зворотного руху.

Крім основних функцій, деякі елементи запірної арматури можуть виконувати кілька функцій. Наприклад змішувальний клапан не тільки регулює кілька потоків, але змішує їх в один.

Основні елементи запірної арматури, що застосовуються при будівництві водопроводів

Крім роботи з рідинами, ряд елементів запірної арматури може успішно працювати і з іншими середовищами, наприклад газом.

  • Кульовий кран - популярний тип перекриваючого пристрою, що складається з напівкулі всередині корпусу, поворот якого повністю і миттєво зупиняє потік. Відрізняються за типом з'єднання з трубою - різьба (внутрішня або зовнішня, "американка"), діаметром, матеріалами, і типом ручки. Іноді поєднуються з іншими функціональними пристроями - наприклад з фільтром грубого очищення.
  • Вентиль - виконує регулюючу функцію, і працює за принципом переміщення замикаючого механізму паралельно потоку. Має обмеження по тиску в разі повного перекриття.
  • Засувки - регулююче-запірний елемент рухається перпендикулярно потоку. Більше замикаючий пристрій, з обмеженими функціями по регулюванню.

На базі основних типів замикає-регулюючих пристроїв будуються вже спеціалізовані елементи водопроводу, що мають певні функції. Наприклад кран для радіаторів опалення, має механізм для більш тонкого регулювання подачі теплоносія.

Вгору