Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
Каталог
Укр
0
Мій кошик

Циркуляційні насоси

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Циркуляційний насос - елемент автономної системи опалення приватного і багатоквартирного будинку або комерційного будови.

Циркуляційний насос в системі опалення і особливості його конструкції

Циркуляційний насос - це гідродинамічний пристрій, що використовується для рівномірного переміщення рідини в системі опалення від теплогенеруючого пристрою (котла, ЄНН, бойлера) по магістральним трубах до нагрівальних приладів - батарей, радіаторів, систем "теплої підлоги".

Має корпус з вхідним і вихідним патрубком, встановленим електродвигуном, який за допомогою ротора створює потік рідини. За типом розташування ротора відносно рідини циркуляційні насоси бувають:

  1. Мокрі циркуляційні насоси - коли ротор контактує з теплоносієм. Практично безшумні, недорогі і не вимагають охолодження - двигун охолоджується теплоносієм. Але вони чутливі до якості теплоносія (наявності частинок та сміття), і мають обмеження по довжині теплопроводу.
  2. Сухі циркуляційні насоси - ротор не має прямого контакту з рідиною. Більш продуктивні, довговічні і невибагливі до якості теплоносія. Але досить шумні зважаючи на необхідність охолодження електродвигуна, і вимагають періодичної заміни кілець ущільнювачів.

Найбільш поширені моделі з одним електродвигуном, але також існують здвоєні циркуляційні насоси з двома моторами. Такі пристрої застосовують коли:

  • Потрібна підвищена потужність або її запас на випадок, коли треба різко підняти температуру опалення.
  • Необхідна підвищена надійність, і тут один мотор страхує інший на випадок поломки.

Також всі циркуляційні насоси відрізняються за своєю максимальною продуктивністю, створюваному напору, споживаної потужності, типу живлення і вимогам до робочого середовища - теплоносія.

Причини встановлення циркуляційного насоса

Раніше більшість систем опалення розраховувалися з урахуванням природного руху теплоносія - а саме нахилу труб. Але такий варіант не завжди можливий, навіть в старих будинках після ремонту системи. Купити циркуляційний насос потрібно, коли:

  • Необхідно підняти енергоефективність теплогенеруючого обладнання. Рухомий теплоносій переносить тепло набагато краще, при цьому менше остигає, а значить на його прогрівання йде менше витрат.
  • Потрібно подолати інерційність опалювальної системи. Тепло після запуску котла або підвищення температури доходить до користувача набагато швидше, як і загальна стабілізація системи.
  • Неможливо забезпечити природну циркуляцію теплоносія, при відсутності необхідних ухилів труб.
  • Є звуження трубопроводу, різкі повороти або просто малий діаметр магістральних труб.
  • При відсутності вбудованого насосу на теплогенеруючі пристрої.
  • Якщо довжина прогонів труб становить понад 30 м.
  • Встановлено систему "тепла підлога".

Правильний підбір циркуляційного насоса та його своєчасне обслуговування гарантують високу ефективність вашої опалювальної системи і її довгу експлуатацію.

Вгору