Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
Каталог
Укр
0
Мій кошик

Насосні станції

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Насосна станція - конструкція, принцип роботи та особливості

Насосна станція - мабуть, найпопулярніший в наших краях тип насосного устаткування, яке застосовується у створенні системи водопостачання в приватному будинку. І причин тому багато, але одна з головних - простота конструкції і можливість зібрати установку самому, що далеко не завжди виходить зробити правильно. Але про це нижче.

Конструкційно насосна станція складається з 4 основних компонентів:

  1. Привідний електродвигун.
  2. Насос.
  3. Реле тиску з вимикачем, і можливістю регулювань.
  4. Накопичувальний бак - він же гідроакумулятор.

Принцип роботи насосної станції простий. Вхід води від джерела підключений до насосу, який в свою чергу пов'язаний з реле тиску і гідроакумулятором. Останній має всередині еластичну грушу, яка створює тиск, коли насос не працює. Якщо ми відкриваємо воду і тиск в системі (і гідроакумуляторі) падає, спрацьовує реле, що вмикає електродвигун насоса, який в свою чергу знову наповнює накопичувальний бак і одночасно подає нам воду. При цьому сам гідроакумулятор виконує відразу дві функції - крім підтримки необхідного тиску, в деяких моделях насосних станцій він буває досить великим і несе певний запас води. Це буває дуже корисно, якщо пропаде електричний струм.

В конструкції обов'язковий зворотний клапан на вході в насос. Для визначення можливості застосування насосної станції є формула, що враховує глибину до води і довжину трубопроводу в будинок.

Багато користувачів намагаються з тим чи іншим успіхом зробити насосну станцію самостійно, благо компоненти продаються вільно. Але не завжди це виходить - спрощення конструкції і відсутність специфічних знань позначається. Наприклад, мало хто знає, що відсутність амортизуючого елемента рано чи пізно призводить до руйнування п’ятиходового штуцера (п’ятерника), який є ключовим елементом конструкції. Але цю деталь ніхто і ніколи не купує. Та й мати гарантію на весь пристрій від перевіреного виробника - це зручно. І не треба думати про розрахунок конструкції, підбір комплектуючих і т.д.

Переваги та недоліки насосної станції

Почнемо з плюсів:

  • Насосна станція забезпечує постійний і рівний тиск в системі. Це дуже важливо для побутової техніки.
  • При короткочасних відключеннях електрики водопостачання не припиняється. Але для цього необхідний ємний гідроакумулятор.
  • Легкість обслуговування і ремонту - все у нас під руками.
  • Двигун працює тільки коли необхідно.
  • Не дуже складний монтаж.

Мінуси:

  • Найголовніший - насосна станція має обмеження по розміщенню і глибині забору води, хоча з останнім може допомогти виносний ежектор. Але він має тенденцію до засмічення.
  • Це досить гучний пристрій, що вимагає звукоізольованого приміщення. Багато насосних станцій встановлюють в приямок свердловини.
  • Вимагає періодичного догляду, зокрема необхідно стежити за тиском повітря в гідроакумуляторі (і підкачувати у міру потреби) і станом гумової груші.
Вгору