Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
Каталог
Укр
0
Мій кошик

Фекальні насоси

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Фекальний насос - завдання, конструкція, особливості

Фекальний насос - багатофункціональний гідродинамічний пристрій для відводу різного виду стоків в приватному господарстві та комерційній сфері. Являє собою механізм з електромотором в міцному корпусі, що має масляну камеру, що запобігає перегрів двигуна. Функціональна частина нагадує равлика, в якій знаходиться ротор-крильчатка, що обертається,і яка є елементом, надаючим рух рідким масам. Розігнані стоки потрапляють у вихідний патрубок, і по трубі передаються наверх.

Технічно фекальний насос практично повторює конструкцію дренажного, але є і певні відмінності.

Перш за все це:

 • Більш міцний корпус, виконаний з матеріалів, стійкіших до агресивного середовища - працювати фекальний насос буде явно не в гірському струмку.
 • Фекальні насоси перекачують стоки, що містять більшу тверду фракцію. Якщо для дренажних насосів вище 12 мм. це майже максимум, а потужні моделі, здатні працювати з 25 мм. це неймовірна рідкість, то для фекального насоса розмір твердої фракції в 35 мм. цілком нормальний.
 • Потужність ФН як правило більше, як і здатність піднімати з глибини більші фракції.
 • На ФН не встановлюють захисні та фільтруючі сітки - при роботі з такими типами стоків вони будуть забиватися і тільки заважатимуть.

Крім цього, є моделі фекальних насосів, обладнані вбудованим подрібнювачем, що дозволяє перемелювати фракції і в 50 мм. Але в будь-якому випадку всі тверді частинки повинні бути більш менш м'якими, бо можуть призвести до поломки обладнання.

За типом установки зустрічаються три типи фекальних насосів:

 1. Занурені. Герметичний корпус з потужними ущільнювачами обладнаний поплавком для визначення рівня перекачуваних нечистот з подальшим включенням. Встановлюється на дні резервуара зі стоками. Як правило, це найпродуктивніші і потужні моделі.
 2. Напівзаглибні насоси. Робоча частина равлика перебуває під водою, в рухова - нагорі. Універсальніші ніж заглибні моделі, хоч і працюють з більш дрібною фракцією. Оптимальні за співвідношенням ціни і продуктивності.
 3. Поверхневі моделі. Не мають герметичного корпусу. і встановлюються за межами фекальної ємності. Мають більше обмежень за розміром твердої фракції, але дуже прості в установці і головне - дешеві.

Головна умова роботи фекального насоса - це його перебування в рідині, при роботі "насухую" насос може вийти з ладу.

Де застосовують фекальні насоси?

В приватному користуванні фекальні насоси найчастіше виконують такі функції:

 • При очищенні септиків, вигрібних ям і подібних конструкцій.
 • Для організації видалення стоків, якщо немає можливості організувати каналізацію з природним стоком, або її ефективність залишає бажати кращого - довгі прогони, недостатній ухил.
 • Для підйому стоків з низьких рівнів - з підвалів, цокольних поверхів і т.д.
 • Осушення або перекачування водойм з високим рівнем замулюваності і наявністю інших твердих фракцій.
 • Відкачка затоплених підвалів, котлованів, погребів, робота в складних умовах.
Вгору